четвер, 24 листопада 2016 р.

Урок

План
уроку з предмета
«Основи комп’ютерної графіки і дизайну»

2.3. Тема уроку: Створення виділених областей. Робота з виділеними областями. Лабораторно-практична робота «Виділення об’єктів»

Мета уроку: Ознайомити учнів з способами виділення зображень у Photoshop.  Навчити використовувати інструменти виділення частин зображення, створювати виділені області. Закріпити вивчене на практиці. Виховувати творчість у праці.

Тип уроку: комбінований

Матеріально-технічне обладнання уроку: ПК, програма  Photoshop,  картки 23, 24, презентація до теми, відеоурок  «Інструменти виділення»

ХІД УРОКУ

1.      Організаційна частина: Перевірка присутності учнів на уроці, їх зовнішнього вигляду, готовність до уроку; Оголошення теми та мети уроку.

2.      Повторення вивченого матеріалу:
Бесіда:
v     Які групи інструментів програми Photoshop вам відомі?
v     Які параметри потрібно задавати для створення нового документу Photoshop?
v     Опишіть елементи вікна Photoshop (слайд 2)
v     Які палітри зображені на малюнках і для чого вони призначені? (слайд 3)
v     Назвіть інструменти зображені на слайді 4.
v     Якого формату з наведених документи Photoshop? (слайд 5)

3.      Вивчення нового матеріалу
Для роботи у програмі доводиться часто працювати з окремими частинами зображення різної форми, для цього й необхідно використовувати різні способи виділення частини зображення.
Область – дозволяє виділяти в зображенні фрагменти прямокутної  чи овальної  форми; межі фрагмента змінюються переміщенням миші.
Для одержання квадратної області (області у формі правильного кола), при її виділенні варто натискати клавішу [Shift]. При виборі інструмента Горизонтальная строка (Вертикальная строка) виділяється область товщиною всього в один піксель по горизонталі (вертикалі).
Чарівна паличка – забезпечує автоматичне виділення фрагментів зображення, обмежених контурами, що мають однакові рівні кольорів суміжних пікселів. У цьому випадку інструмент дозволяє виділити елементи зображення без окреслення їхніх меж за допомогою інструмента Ласо.
Ласо – використовується для виділення в зображенні області довільної форми шляхом обведення меж області за допомогою мишки. Розрізняють (лассо прямокутне), (лассо магнітне).
Під час редагування зображень часто треба виділити довільну область зображення. Це завдання неможливо виконати за допомогою уже відомих інструментів, тому сьогодні ми познайомимось із інструментами для виділення довільної області зображення.

До цієї групи належать інструменти Ласо, Прямолінійне ласо та Магнітне ласо.

1.   
Інструмент  Ласо призначений для виділення довільної області зображення, щоб застосувати інструмент потрібно виконати послідовність команд: на панелі інструментів обрати інструмент Ласо, натиснути ліву клавішу миші у початковій тоочці області, та не відпускаючи її , вести по межі області виділення, коли ласо повністю охопить потрібну область зображення, відпустити ліву клавішу, при цьому область буде виділена пунктирною лінією.
2.  нструмент Прямолінійне ласо виділяє область зображення у формі многокутника, вершини якого ви вказуєте під час виділення. Щоб скористатися цим інструментом потрібно: обрати на панелі інструментів Прямолінійне ласо, натиснути лівою клавішею миші на початку виділення та перемішати вказівник уздовж межі виділення. Щоб змінити напрямок виділення, треба один раз натиснути ліву клавішу миші, під час цього буде зафіксовано базову точку, яка буде вершиною під час побудови многокутника виділення. Продовжити виділяти область зображення, фіксуючи базові точки натисканням лівої клавіші миші. Для видалення зайвої базової точки потрібно натиснути клавішу Delete. Щоб закінчити виділення потрібно замкнути контур та двічі клацнути лівою клавішею миші  в початковій точці многокутника.
3.   Інструмент Магнітне ласо. Інструмент отримав цю назву тому, що під час виділення області зображення, обмежувальна лінія сама вигинається за вказівником, ніби притягуючись до нього як до магніту. Для використання цього інструмента на контрастному тлі , треба: обрати інструмент Магнітне ласо на панелі інструментів, натиснути та відпустити ліву клавішу миші на межі об’єкта з тлом та переміщати вказівник уздовж об’єкта, при цьому інструмент сам буде шукати область максимального контрасту об’єкта та тла. Якщо лінія відхилилась від бажаного об’єкта натискайте клавішу Delete, щоб видалити базові точки. Коли весь об’єкт буде виділено, зафіксувати останню точку точно на початковій точці виділення, двічі натиснувши ліву клавішу миші. Поведінка інструмента Магнітне ласо визначається трьома параметрами , що розташовані на панелі властивостей:
·    Ширина – у цьому полі задається ширина області ( у пік селах), в якій інструмент шукатиме межу кольорів зображення.
· Контраст – поле, де вказується виражене у відсотках мінімальне значення контрастності, яке сприймається інструментом Магнітне ласо. Кольори, контрастність яких  менша за це значення, інтерпретуються інструментом як однакові.
·  Лініатура – введене в цьому полі число діапазону від 0 до 100 визначає частоту встановлюваних інструментом опорних точок. Використання більшої кількості точок робить інструмент точнішим при проведенні лінії виділення. Встановлювати додаткові точки бажано ще й вручну, клацаючи мишею у відповідних місцях.

4.      Закріплення вивченого матеріалу
Повторення розглянутого матеріалу шляхом усного опитування
v     Які інструменти для виділення довільних областей вам відомі?
v     Чим відрізняється інструмент Чарівна паличка від інструменту виділення Область?
v     Опишіть послідовність дій для виділення довільного контуру за допомогою інструментів Ласо, Прямокутне ласо та Магнітне ласо.
v     Для виділення яких інструментів доцільно використовувати інструмент Магнітне ласо?
v     Як зняти виділення області зображення?
v     Як знищити невдало розташований вузол Магнітного ласо?
v     Для чого призначений параметр Магнітного ласо Лініатура?

5.      Підсумки уроку. (Оцінювання знань учнів, оголошення оцінок, їх мотивація)

6.      Домашнє завдання: Г. Дабижа «Компьютерная графика и верстка» – ст. 133-143, 71-73 (Н. Комолова).


Викладач                                                                                                     Н.П. Черней


Немає коментарів:

Дописати коментар